Wartości, Misja, Wizja

Tworzymy zaawansowane rozwiązania, które spełniają najwyższe wymagania

"Jako firma rodzinna średniej wielkości jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności, wspólnie z Wami, naszymi klientami, partnerami i pracownikami, każdego dnia tworzymy małą część przyszłości. Zasoby i ochrona środowiska w trakcie tego procesu są dla nas oczywiste, ponieważ wiemy, że sposób, w jaki działamy dzisiaj, określa, w jaki sposób będą żyć przyszłe pokolenia". Jolanta Szaforz-Wilk - Prezes OTTIMO SYSTEMS Group.

 

Idea

Od ponad 120 lat nazwa König kojarzona jest z innowacyjnymi i niezawodnymi produktami do naprawy powierzchni. Dzięki takim dostawcom, OTTIMO SYSTEMS jest w stanie zaoferować w tym segmencie rynku najszerszą ofertę. Teraz, w piątym pokoleniu, firma König pracuje nad ciągłym udoskonalaniem swoich produktów i oferuje nowe, bardziej zaawansowane rozwiązania dla różnych zadań naprawczych. W OTTIMO SYSTEMS koncentrujemy się na długoterminowej perspektywie, nie tylko w relacjach z naszymi partnerami, ale także w odniesieniu do naszych pracowników. Każdy członek personelu jest poważany. Zachęca to do osobistego zaangażowania i poczucia wspólnej odpowiedzialności.

OTTIMO SYSTEMS wraz z firmą König ma wyjątkowe doświadczenia w pracy z farbami, wypełniaczami i materiałami powierzchniowymi. Jako dostawca produktów niszowych nie zajmujemy się rynkami masowymi, ale ściśle współpracujemy z ekspertami na rynkach specjalnych. Z tej tradycji utrzymujemy potencjał średniej wielkości przedsiębiorstwa – w zakresie zdolności adaptacji i dynamiki, po to aby działać w sposób innowacyjny i zorientowany na Klienta. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu elastyczności i długoletniej wiedzy, nasze produkty są jednymi z najlepszych rozwiązań na rynku. Strategia naszej firmy ukierunkowana jest na zdrowy wzrost. Świadomie stawiamy sobie cele jakościowe: wzrost jakości naszych produktów, a także zadowolenie naszych Klientów. Dlatego chcemy inwestować w równowagę własną i naszych pracowników. Pracując razem, wspólnie stawiamy czoła małym i dużym wyzwaniom, aby pracownicy i firma mogli nadal cieszyć się sobą w przyszłości.

Misja i wizja

Od momentu założenia firmy, nasi Klienci znajdują się w centrum wszystkiego, co robimy i to oni wyznaczają nasz kurs. Nasze działania opierają się na solidnych zasadach, takich jak odpowiedzialność, uczciwa współpraca i ciągłe doskonalenie. Nigdy też nie zapomnimy o naszej odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Jesteśmy zainspirowani naszą wizją przywracania pierwotnej doskonałości. Naszą misją jest zrozumienie potrzeb Klientów lepiej od konkurencji. Naszym celem jest zaoferowanie rozwiązania odpowiedniego dla nich. Pracujemy dla naszych Klientów, jednocześnie zabezpieczając przyszłość naszej firmy.

Odpowiedzialność

Od początku naszej działalności, poczucie odpowiedzialności jest stałym tematem w historii OTTIMO SYSTEMS. Poświęcamy się całkowicie wyzwaniom. Czujemy także odpowiedzialność za powierzone nam zasoby, takie jak ludzie, kapitał, czas, surowce i środowisko. Jeśli chodzi o ochronę środowiska, zrównoważony rozwój stanowi sedno naszych myśli i działań. Zrównoważony rozwój wpływa również na nasze działania na arenie międzynarodowej. Nasze zasady towarzyszą nam wszędzie, gdzie idziemy i tworzą rodzinę wartości OTTIMO SYSTEMS.

Uczciwa współpraca

Cokolwiek robimy, robimy to z uczciwością i szacunkiem. Już od początku budowania  naszej historii, między przełożonymi i pracownikami nawiązana została współpraca oparta na szacunku i uczciwości. Naszym celem jest utrzymanie i rozwój zarówno sukcesu naszej firmy, jak i jej niezależności jako firmy rodzinnej. Chcemy zachęcać do uczciwości i współpracy zarówno wewnątrz, jak i w całej naszej branży. Nasze zasady jasności, świadomości, uczciwości i doskonałości wpływają na naszą codzienną interakcję i pomagają nam się doskonalić. Chcemy być wiarygodnym partnerem strategicznym dla naszych Klientów, temu służy angażowanie ich w procesy rozwojowe. Nasi dostawcy stanowią także istotną część naszych zespołów rozwojowych i procesów innowacyjnych.